ЧИМ ВОЛОДІЄШ ТИ, ТЕ ВОЛОДІЄ І ТОБОЮ
Природа кожного з нас як людину наділила правом на власність, а держава кожного з нас як громадянина - правом на об'єднання.
Власність – це, перш за все, відношення людини до речі: для власника річ – своя, для невласника, відповідно - чужа. Власність – це основоположне право. Недаремно ще мудрий Макіавеллі казав: люди швидше пробачать смерть батька, ніж втрату майна.
Об'єднання ж – це захист своїх прав і свобод, задоволення своїх потреб і інтересів.
А ОСББ – це і є вдале поєднання цих двох прав. І саме про це – далі.
Коли ми чуємо звичне «будинок комунальної власності» - це є зовсім не так. Згідно із статтею 382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. Тобто, будинок - це є ваша спільна сумісна власність у силу закону. Вона знаходиться лише в комунальному управлінні.
Ви повинні розуміти, що без створення ОСББ ви свідомо ущемлюєте свої права як власники. Це як в своїй квартирі ви обмежуєте своє право власності лише кімнатами. А коридор ваш брудний. А вікна ваші вибиті. А кухню вашу хтось в оренду здає і отримує орендну плату. Нісенітниця, - скажете? І я з вами безумовно погоджуся. Але з будинком вашим те ж саме – своє спільне майно ви даруєте комунальним службам! Ваше житло починається не з вхідних дверей в квартиру – з парадного!
А як же стати повноцінним власником? Відповідь одна: об'єднатися.
Там, де нема ефективного власника – там нема і порядку. А бруд навколо - це і є неминучий результат відсутності порядку. І ось чому.
Існує теорія так званих «розбитих вікон». Ця теорія стверджує: якщо вікно розбите і не засклене, то ті, що проходять мимо, вирішують, що усім наплювати і ніхто ні за що не відповідає; незабаром будуть розбиті і інші вікна. Людина порушує порядок, сміттить, не лише (і навіть не стільки) із-за поганої спадковості або неправильного виховання. Величезний вплив на нього робить те, що він бачить навколо.
Об'єднаннання разом, створення ОСББ, відповідальне ставлення до своєї власності – це дієвий шлях не тільки до наведення ладу у своїх оселях, а й до покращення усього міста!
Поважайте себе! Цінуєте свою оселю! Створюйте ОСББ!
Олександр Скубченко, Київський центр сприяння розвитку ОСББ